Міфи про Іран

Іран – одна з країн, що найбільше потерпає від негативних стереотипів, більшість з яких не має нічого спільного з реальністю. Джордж Буш навіть встиг охрестити її як одну з головних країн Вісі Зла. В цій статті ми постараємось розвіяти різні міфи і страхи та переконати, що Іран це безпечна країна.

Вам не страшно їхати в Іран? Вас можуть викрасти ISIS.

Не варто плутати Іран і Ірак. В Ірані ISIS ніколи не було. Прихильники Ісламської держави в основному зосереджені на території Іраку та Сирії.

В країнах, де ведуться бойові дії, страховка не діє.

В Ірані остання війна закінчилась ще в 1988 році.

Що ви забули в тих арабів?

В Ірані араби становлять досить незначну частину населення і по різним підрахунках складають не більше 2% населення країни. Головною етнічною групою є перси, а офіційною мовою є фарсі (перська), яка відноситься до індо-європейської мовної сім’ї, в той час як арабська мова відноситься до семітської мовної сім’ї.

Іран – то відстала країна третього світу, що ви там будете робити?

Назвати Іран відсталою країною язик не повертається. Трохи сухої статистики, ВВП на душу населення України – 3900$, Ірану – 4800$. Якщо говорити про дороги… Та краще про них взагалі не згадувати. Але навіть в найвіддаленіших гірських регіонах країни є чудові асфальтовані траси з багатокілометровими тунелями.

Там брудно, можна підчіпити якусь інфекцію.

Такого рівня чистоти я не бачив ніде в світі. В кожному продуктовому магазині, обовязково є вода, де ви можете помити овочі. Часто вам не дадуть попробувати черешню чи персик поки ви їх не помиєте. У найвіддаленіших і малолюдних селах, обовязково є громадський туалет і чиста питна вода.

Ви ж не знаєте арабської, як ви там порозумієтесь?

По-перше, як я вже казав, в Ірані офіційна мова фарсі. По-друге, багато людей знає англійську мову. Нам часто доводилось зустрічати людей, які говорять англійською на дуже хорошому рівні і при тому вони ніколи не були за кордоном. По моїх особистих відчуттях, у них значно краще з англійською ніж в Україні.

Це ж Ісламська республіка, там за найменший злочин шмагають батогами і рубають руки.

Хоч Іран є Ісламською республікою, варварських покарань тут уже не застосовують. Якщо ви почули по новинах що десь каменували жінку, то скорше за все мова про зовсім іншу країну.

Вас там пограбують в перший же день. Будьте дуже обережні!

Поки що це найбезпечніша країна в якій я був. Тут цілком нормально не замикати двері до квартир, залишати сумки з цінними речима в громадських місцях і не закривати автомобілі.

Тут не люблять Америку.

Офіційна політика правлячої верхівки полягає в пропогандистських розмовах про головного ворога країни, якими на даний момент є США і Ізраїль. Але правда така, що більшість пересічних іранців з якими нам доводилось спілкуватись (а в Ірані вам прийдеться дуже багато спілкуватись з найрізноманітнішими людьми) абсолютно нейтрально ставляться до Ізраїля і доволі позитивно до США. Мало того, багато іранців прагне імігрувати до Америки.

А які ще побоювання і стереотипи ви знаєте про Іран?

6 thoughts on “Міфи про Іран”

  1. Ще чув, що в Ірані, як і в будь-якій ісламській країні, заборонений алкоголь, і якщо тебе спіймає поліція, то будуть серйозні наслідки. Хоча на чорному ринку можна вільно купити алкоголь. Не питали місцевих про це?

    1. Є таке, і купити його теоретично можна, але тільки якщо мати телефон потрібної людини. Процес виглядає якось так – дзвониш, домовляєтесь про зустріч в якомусь темному дворику, швидко обмінюєте гроші на пляшку і розходитесь. Або маєш знайомих, які роблять самі, часто євреї і підозрюю до них закони не настільки строгі. В Ірані, нам порівнювали купівлю алкоголю з купівлею наркотиків в інших країнах

  2. В Ірані є підземні нічні бери, де проводять закриті таємні вечірки і приносять свій алкоголь. А ще багато Іраном з більших міст радо б зняли хустину з голови, та це одразу карається, без покритої голови не можна з’являтись на публіці. Рівень життя країни високий, повністю погоджуюсь з авторами, багато людей розмовляють англійською, ціни не малі, часто іранці літають в Стамбул за покупками, одягом взуттям, а ще щоб відчути “трохи свободи” як мені розповідали. США вони люблять, візи ім дають тяжко і посольства США в Ірані все ще немає. Все написане розповіді подруги іранки;)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *