Паром з Баку в Актау

Одною з проміжних цілей нашої подорожі було спрбувати переплисти паромом Каспійське море з Баку в Актау. Але практичної інформації на цю тему надзвичайно мало. Говорять, що пароми ходять раз в півтора – два тижні, потрібно брати їжу і воду з собою, квитки майже неможливо купити. Одним словом, більше здогадок і запитань ніж конкретних відповідей.

Тож ми не могли пройти повз таку атракцію.

20160814-azerbaijan_707

Щоб ви розуміли, пароми з Баку в Актау існують виключно для вантажних перевезень, а пасажирів вони беруть лише в якості додаткових послуг. Тому нема ніякого розкладу, бо це залежить від кількості вантажів, вільних доків і наявних кораблів. Поточну ситуацію з паромами можна відслідковувати на сайті Азербайджанської паромної компанії.

Захід сонця на при

Захід сонця на при

На частоту відправлень може впливати погода. Якщо в морі сильний вітер чи шторм, то паромів нема взагалі. Найспокійніший місяць серпень, а от восени погана погода може триматись навіть тиждень.

20160814-azerbaijan_826

Ще один фактор – це політика. Наразі Росія заборонила транзит українських товарів через свою територію, тому більшість фур іде через порт Баку і Актау. Відповідно пароми відправляються майже кожен день.

Ключем до успіху в купівлі квитків на паром є номер телефону Аміни – працівник порту, яка може сказати вам чи є сьогодні корабель. Ось номер: 055 555 17 57. Дзвонити треба кожного дня з 10:00 по 11:00.

Капітанський мостик.

Капітанський мостик.

Якщо паром є і у вас хоча б 3-4 години до відправлення, їдьте в порт Баку для купівлі квитків. Каса знаходиться зразу на вході в порт, в білому контейнері. Охоронцю треба сказати, що ви плануєте плисти в Актау. Ціна на квиток приблизно 80$, але може бути більшою чи меншою в залежності від конкретного парому. Краще за все купляти квитки в доларах, бо розрахунок іде саме в цій валюті. В манатах і євро курс буде значно гірший.

20160816-azerbaijan_914.jpg

На жаль, пароми в Актау більше не відправляються з старого порту в центрі Баку, тому вам потрібно дістатися нового порту біля містечка Алят, що в 70 кілометрах від Баку. Найпростіший і найшвидший варіант – це таксі. Ціна буде приблизно 30-40 манат. Але це не наш варіант, набагато бюджетніше добиратись 195 автобусом з станції 20-Sahe. Ціна чуть менше 1 маната, час в дорозі 1.5 год. Краще за все повідомити водія, що вам треба вийти біля порту.

20160816-azerbaijan_916

Від траси, де вас висадить автобус потрібно пройтись ще два кілометри до теміналів порту, пройти паспортний і митний контроль і все, ви на борту судна.

До речі, якщо вам обіцяли що корабель відправиться в 5 годині, це ще нічого не означає. Час відправлення повністю залежить від швидкості погрузки автомобілів і товарів. Він може зайняти як додаткову годину, так і додаткових півдоби.

Дорога з Баку в Актау займає приблизно добу, але цей час дуже сильно залежить від різних чинників. Навіть, якщо ви вже вийшли в море, але піднявся сильний вітер, то судно може стати на якір на декілька діб. Ми через шквальний вітер простояли майже дві доби.

Ще одна можлива проблема – відсутні вільні доки в порту Актау. Тоді вам знову таки прийдеться чекати в морі.

Деякі прибори виглядали не надто сучасними.

Деякі прибори виглядали не надто сучасними.

Трохи про побут на кораблі. Каюти досить сильно відрізняються одна від одної, тож постарайтесь, щоб у вашій було вікно, бо в сильну спеку спати буде неможливо. Нам з каютою дуже пощастило, ми отримали сімейний номер з великим двоспальним ліжком, трьома ілюмінаторами, диваном, душем, поламаним туалетом і ковром на стіні.

Наша сімейна каюта. З великих плюсів три ілюмінатори і персональний душ, які дуже сильно рятували в спеку.

Наша сімейна каюта. З великих плюсів три ілюмінатори і персональний душ, які дуже сильно рятували в спеку.

Більшість кают були чотиримісні, рідше двомісні. В деяких був свій душ, інколи туалет. На кораблі є декілька загальних туалетів, а також загальні душі.

В ціну квитка також включається триразове харчування, їжа проста, але з голоду ви точно не помрете. Подають супи (в нас це переважно був гороховий), гарнір з м’ясом, загальні салати, хліб, вода, чай, плюс можна брати добавки. Чай на кораблі є завжди в необмежених кількостях.

Не зважаючи на доволі довгу затримку через сильний вітер, для нас подорож на кораблі стала дуже цікавою пригодою.

Карта з вище згаданими місцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *