Надувні каремати Exped.

Я давно мріяв про комфортний і компактний каремат. Класична для пересічного українського туриста іжевка, звичайно, надійний і дешевий варіант, але от по зручності бажає кращого.

Фото з сайту http://www.exped.com/

Фото з сайту http://www.exped.com/

Після перечитувань десятків відгуків і пошуку хорошої ціни вибір припав на надувні каремати Exped, а саме на Exped SynMat UL 7 M. В ньому мені сподобалось усе – швидкість надування, прямокутна форма, заявлені теплоізоляційні характеристики, наявність ширшої версії, що дозволяло ідеально покрити дно намету, окремі клапани для надування і здування. Все виглядало ідеально.

На початках так і було. Після твердої іжевки, ночі стали значно комфортнішими, я перестав відчувати спиною кожен камінець, кожну гілочку, яку забув забрати з під дна намета.

Але казка тривала недовго. Перші проблеми почались в Ірані. В Палангані отримали прокол і це при тому, що кармет завжди надували в наметі, носили його в чохлі плюс в гермомішку. Ну але то таке, можливо дійсно десь не догледіли. Першу дирку швиденько заклеїли експедівським суперклеєм. Ніби все добре, але виявилось, що була ще один прокол, тож каремат за ніч доволі відчутно підспускав. Але знайти цей прокол виявилось доволі складно. То ж нам прийшлось промучитись з ним ще досить довгий час. Врешті решт і з ним було покінчено.

20160908-tajikistan_2106

Друга проблема сталась уже на Кавказі в Мазері – коли надував свій каремат в ньому розперло перегородку між балонами і замість двох рівненьких балонів получився один здоровенний горб через який каремат перекосило в сторону і спати стало не так вже й зручно. Але добре, можливо знову я щось не так зробив, можливо засильно надув. До речі, ми надували каремати виключно їхнім фірмовим гермомішком-насосом Schnozzel. Розперті балони уже не лікуються, то ж доводиться мені з ним мучитись.

20160908-tajikistan_2113

Третій раз халепа сталась зовсім недавно, в Фанських горах. І знову прокол, цього разу доволі маленький, тож каремат наполовину здувався десь за 4-5 годин. Дирку знову знайшли, заклеїли. Надували каремат як завжди в наметі, тому знову ж таки важко уявити де ми могли його пробити. Ну але припустим, що знову наша вина, десь не догледіли, чогось не побачили. Буває.

До речі, клей Exped після першого відкривання трохи втрачає свої властивості і якщо при першому нанесенні він видавлювався ідеальним тоненьким шаром, то зараз консистенція клею набагато густіша і акуратно заклеїти дирку стало набагато важче.

Не пройшло і дня, як сталась четверта проблема. Зранку каремат був трохи підспущений, виявилось що ми пропустили ще одну маленьку дірку. Але з проколами ми вже знаєм як боротись. Я сів на каремат, почув легкий пффф і два балони магічним способом перетворились в один. Ось це я вже ніяк не можу пояснити. Каремат точно не був передутий, навпаки, трохи спущений. То ж ніяких логічних пояснень цьому феномену я не можу дати.

20160908-tajikistan_2105

Ще одна маленька проблема, з ширшого каремату, того що Exped SynMat UL 7 MW, досить активно лізе ізоляція з клапану для спуску. Як виявилось на цьому капані немає заглушки. Спочатку я думав, що вона десь загубився, але в знайомого з Exped SynMat UL 7 LW теж заглушки бракувало від самого початку.

20160908-tajikistan_2118

На жаль, на початку серпня, карематам якраз виповнилось два роки з моменту покупки, тож під гарантію вони уже не потрапляють, та й отримати гарантійне обслуговування десь в Грузії чи Тажикистані для них неможливо. За ці два роки, ми провели на карематах орієнтовно 40-50 ночей. Чесно кажучи, досить малий запас міцності як для доволі дорогої покупки.

Наразі, зі всього спорядження що у нас є, саме каремати Exped підвели нас найбільше.

2 thoughts on “Надувні каремати Exped.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *