Трек з Шівалаї до Лукли. День 0. Катманду – Шівалая

05.11.2016. В цей день прокинутись треба було дуже рано, щоб встигнути на перший автобус до Шівалаї. Тож будильник продзвенів о 4, потім о 4:15, 4:20 – вже точно треба вставати, 4:25 – таки встаю. Трохи доскладалися, залишили всі непотрібні речі, такі як намет, каремати, міський одяг в готелі і побігли на автостанцію.

Захід сонця в Шівалаї (Shivalaya), стартової точки нашого треку.

Захід сонця в Шівалаї (Shivalaya), стартовій точці нашого треку.

О 5 ранку Катманду виглядає зовсім інакше. Машини і мотоцикли ще не встигли підняти тонни пилюки, поодинокі велорікші сонно пропонують свої послуги, люди ставлять свічки і моляться духам дерев, на базарі, де вдень продають овочі і фрукти, зараз лише квіти і молитовні віночки.

Автобус мав відправитись з Old bus station о 6:00, то ж ми прийшли о 5:30. До речі, квитки на автобус ми купили зазделегідь за 680 рупій кожен. На станції нам сказали, що автобуси крім 6 є і о 8 ранку.

Перед від’їздом встиг купити пляшку Coca-Cola на автостанції, якраз добре запивати канапки, які Наталя зробила напередодні.

З Катманду вибирались довго і неспішно. Постояли на зупинці біля аеропорту, потім повільно проїжджали повз кожну зупинку. Тож з міста виїхали десь о 7 годині. Ранок видався магічним – низькі тумани в долині і засніжені, залиті сонцем Гімалаї на горизонті.

Перший сигнал тривоги з’явився, коли Наталя сказала, що в Coca-Cola якийсь дивний присмак. На той час я вже встиг випити декілька ковтків до канапок. Дійсно, виглядало що Cola підроблена, запах і смак доволі різкі і неприємні.

Траванутись саме зараз дуже нехотілось. Попереду 10 годин дороги по чудових непальських дорогах. Мушу сказати, що дорога до Шівалаї – це 200 км суцільних серпантинів. Важко знайти хоча б один кілометр без двох 180 градусних поворотів.

І саме на цій дорозі я виграв щасливий квиток харчового отруєння. Було важко, але я якось доїхав.

Ближче до Джірі почали зустрічатись численні будівлі, зруйновані землетрусом. Бачили декілька ступ, одні в руїнах, другі з тріщинами, а інші в риштуваннях, більшість поступово відбудовуються.

З Шівалаї (Shivalaya) крім треку до базового табору Евересту, також починається трек Numbur Cheese Circuit в якому без наметів не обійтись.

З Шівалаї (Shivalaya), крім треку до базового табору Евересту, починається трек Numbur Cheese Circuit, в якому без наметів не обійтись.

В Джірі приїхали о 3, до Шівалаї дорога зайняла ще 1 годину. Лоджію знайшли зразу, добре, що є з чого вибирати. Навіть вдалось домовитись про безплатне проживання. Ціни в Шівалаї ще досить приємні: момо і лапша по 200, чай 25, далбат 350.

Шівалая (Shivalaya)

Шівалая (Shivalaya)

В селі нам розказали, що майже всі будинки були або зруйновані, або пошкоджені під час землетрусу.

Будинок в Шівалаї (Shivalaya) пошкоджений минулорічним землетрусом.

Будинок в Шівалаї (Shivalaya), пошкоджений минулорічним землетрусом.

Відбудована школа в Шівалаї (Shivalaya)

Відбудована школа в Шівалаї (Shivalaya)

Ми сподівались, що цей трек буде таким собі відпочинком від туристів, але виглядає, що зараз тут досить багато людей. В нашій лоджії, крім нас, зупинились чилієць і словенець, а в автобусі з нами їхали три французи і ще двоє іноземців. Так що трек буде не настільки безлюдним як планувалось.

Шівалая (Shivalaya) - село з якого починається трек до базового табору Евересту

Шівалая (Shivalaya) – село з якого починається трек до базового табору Евересту

Церква в Шівалаї (Shivalaya)

Церква в Шівалаї (Shivalaya)

Лоджія: Shivalaya Hilton

  • Ціна: Бесплатно
  • Дуже приємні власники лоджії, які старались зробити все швидко і добре. Смачна і дешева їжа. Доволі базові умови.
  • Оцінка: 4

Витрати:

 Veg steam momo - 200 Rs
 Veg fried potato - 200 Rs
 Black tea (4 чашки) - 100 Rs

Сума: 500 Rs (4.67 $)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *