Як отримати китайську візу в Гонконгу

Раніше в Гонконгу можна було дешево, швидко і майже без будь яких документів оформити китайську візу. Але зараз все не так добре і легко, як би цього хотілось. Останнім часом китайський уряд сильно ускладнив видачу віз.

По-перше, для того щоб мати можливіть податись на візу потрібно бути або резидентом Гонконгу, або мати право на проживання. Інакше, необхідно подаватись на візу у консульстві своєї країни.

Китайська віза

Китайська віза

Виключенням є той випадок, якщо у вас уже були попередні китайські візи. Офіційно попередня китайська віза мала б бути видана не пізніше ніж рік тому, але в нашому випадку цей термін був аж п’ять років і, тим не менше, документи прийняли. До речі, в якості підтвердження, що у нас були попередні китайські візи підійшов її роздрукований скан, оскільки одного старого паспорта у нас при собі не було.

По-друге, китайські туристичні візи типу L в Гонконгу видають всього лиш на 15 днів з коридором в один місяць. Тобто, якщо вам видали візу від 15 березня, ви повинні в’їхати до 15 квітня і можете перебувати в КНР лише 15 днів.

Наскільки нам відомо, китайське консульство в Україні видає 30-денні туристичні візи. Усі туристи, яких ми зустрічали, також мали 30-денні візи.

Податись на китайську візу можна в Consular Department Office за адресою:

3th Floor, Lower Block, China Resources Building
26 Harbour Road
Wanchai, Hong Kong Island
Tel: +852 3413 2424

Консульство знаходиться біля станції метро Wan Chai і в 10 хвилинах пішого ходу від Wan Chai Ferry Pier.

Для подачі потрібно:

 1. Заповнена анкета англійською мовою.
  • Анкету можна взяти у консульстві;
 2. Копія паспорту і копія Hong Kong Sticker (видають при перетині кордону в Гонконг);
 3. Бронювання готелів на усі дні перебування в Китаї.
  • Ми шукали готелі на booking.com з безплатним скасуванням і без необхідності вказувати кредитну картку. Після отримання візи більшість бронювань ми відмінили. Не надто гарно і чесно, але, на жаль, саме такі вимоги китайського консульства.
 4. Зворотній квиток з Китаю.
  • Найкраще зробити безплатне бронювання через www.agent.ru – агенцію, яка видає реальне підтвердження замовлення з дійсним PNR кодом, який можна перевірити через checkmytrip.com. Рекомендую шукати авіакомпанії з 10-денною резервацією замовлення.
 5. Фотографія.
  • Є велика ймовірність, що консультант не захоче приймати вашу фотографію і попросить зробити нову на місці. Ціна послуги 50 HKD (6.5 USD).
 6. Виписку про кошти з банківських рахунків (у нас не взяли).

Hong Kong Sticker

В звичайному режимі віза оформляється за 4 робочі дні. Ми подались на візу в середу і в понеділок після обіду забрали її. Ціна для українців – 490 HKD (~65 USD), оплата при отриманні візи.

За додаткову оплату можна зробити візу за 2 робочі дні.

Перевірити актуальні ціни на китайську візу в Гонконгу можна на сайті Consular Department Office: http://www.fmcoprc.gov.hk/eng/zgqz/blsjfy/t279937.htm

Consular Department Office працює з понеділка по п’ятницю в 9:00-12:00 і в 14:00-17:00. Прийом документів з 9:00 по 12:00. Найбільш завантаженими днями є понеділок, вівторок і наступний день після державних вихідних, а години пік – з 10:30-11:30 і 14:30-15:30.

Якщо у вас не було попередніх китайських віз, тоді вам у нагоді можуть стати агенції, які допомагають з оформленням віз.

Ми контактували з Forever Bright (www.fbt-chinavisa.com.hk). Вони можуть допомогти з оформлення візи типу S2 і групової візи. Адреса, час роботи і як добратись гарно розписані у них на сайті.

Візу S2 можна отримати, якщо у вас є китайські друзі, які зможуть надати вам копію свого ID, адресу і номер телефону в Китаї.

Групова віза оформляється для двох або більше людей, видається на 30 днів і починає діяти з моменту видачі, тобто якщо вам видали візу 15 березня, а ви в’їхали в Китай 17 березня, то ви можете перебувати в країні лише 28 днів.

Увага! Групову візу не можна продовжувати.

Також при груповій візі, ви зобов’язані в’їхати і виїхати разом. Ціна групової візи через агенцію – 650 HKD (~85 USD) за людину (в суботу ціна зростає до 850 HKD).

Плюс цієї візи, що ви можете отримати її в день подачі.

Також для групової візи потрібно подати зворотній квиток з Китаю і бронювання готелей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *