Огляд компактного рюкзака Osprey Ultralight Stuff Pack

Вперше про легкий і компактний рюкзак Osprey Ultralight Stuff Pack я почув ще на початку 2015 року. В цей час він тільки знаходився в стадії розробки і тестування, тож купити його було неможливо.

Osprey Ultralight Stuff Pack на березі озера Караколь.

Osprey Ultralight Stuff Pack на березі озера Караколь.

В Україні він з’явився у вересні 2016 року. Недовго думаючи, ми купили собі два такі рюкзаки, тому що вони ідеально нам підходили для наших цілей.

Рюкзак в складеному стані.

Рюкзак в складеному стані.

Спочатку трохи про технічні характеристики.

Об’єм рюкзака 18 літрів, а важить це чудо лише 90 грам. В складеному стані його розмір всього лиш 10 x 12 x 4 см. Пошитий з водостійкої тканини (40D Nylon Ripstop), тож він доволі стійкий до води і до розривів.

Надлегкий, майже невагомий, рюкзак Osprey Ultralight Stuff Pack.

Надлегкий, майже невагомий, рюкзак Osprey Ultralight Stuff Pack.

Рюкзак представлений у чотирьох кольорах: бірюзовий, оранжевий, салатовий і чорний. На сайті Osprey вказані вишуканіші назви, але ми обійдемось простими кольорами.

Фото з сайту www.ospreyeurope.com

Фото з сайту www.ospreyeurope.com

В “бойовому” (розкладеному) режимі в рюкзака є одна маленька зовнішня кишеня з кріпленням для ключів та інших цінних речей.

Зовнішня кишеня, по сумісництву мішок в який пакується рюкзак.

Зовнішня кишеня, по сумісництву мішок в який пакується рюкзак.

До речі, при сильних холодах і на великій висоті ми навіть кріпили наші обручки до цих карабінів :).

Варто зазначити, що рюкзак пакується саме в цю кишеню.

На жаль, в рюкзака є лише одна бокова кишеня. З плюсів, вона доволі об’ємна і спокійно поміщає літрову флягу Platypus, наповнену водою і півлітрове термогорнятко Salewa.

В бокову кишеню спокійно поміщається термогорнятко і пляшка води.

В бокову кишеню спокійно поміщається термогорнятко і пляшка води.

Щоправда, якщо у вас невелика пляшка води чи маленьке термогорнятко, тоді об’ємна кишеня може не дуже надійно фіксувати їх.

Термогорнятк Primus і Osprey Ultralight Stuff Pack

Термогорнятк Primus і Osprey Ultralight Stuff Pack

В складеному вигляді рюкзак можна носити не тільки в основному похідному рюкзаку, але й в кишені куртки чи просто кріпити на пояс. В принципі, як і де його кріпити/носити обмежується лише вашою фантазією. Вага і об’єм дозволяє.

Рюкзак можна спокійно закріпити на пояс.

Рюкзак можна спокійно закріпити на пояс.

В оглядах схожих рюкзаків часто зустрічаються нарікання на досить незручні вузькі лямки, які до того ж часто скручуються і погано розподіляють вагу. В Osprey з цим нема ніяких проблем. Доволі широкі і стійкі лямки запобігають будь якому скручуванню і чудово справляються з навантаженням.

Окремо хочеться похвалити повітропроникність. Навіть при +47 градусів плечі залишались сухими.

Широкі і дихаючі лямки справляють дуже хороше враження.

Широкі і дихаючі лямки справляють дуже хороше враження.

Пару слів про місткість рюкзака. Як ми вже писали, його об’єм 18 літрів і в нього спокійно можна спакувати досить багато речей, залежно від призначення (місто/гори). Ось що в нас було з собою біля озера Караколь в Таджикистані.

Голубий рюкзак Наталі:

Речі з рюкзака Наталі: пуховка (в жовтому гермомішку), окуляри, сонцезахисні креми, Kindle, термогорнятко, санітайзер, ліхтарик, гребінець, планшет, документи, дощові штани (оранжевий гермомішок), снікерси, дезодорант

Речі з рюкзака Наталі: пуховка (в жовтому гермомішку), окуляри, сонцезахисні креми, Kindle, термогорнятко, санітайзер, ліхтарик, гребінець, планшет, документи, дощові штани і фліска (оранжевий гермомішок), снікерси, дезодорант

Мій оранжевий рюкзак:

Речі з мого рюкзака: документи (синій гермомішок), водонепроникні штани (оранжевий гермомішок), Kindle, ліхтарик, ніж, кріплення для фотоапарата, зарядка, powerbank, пуховка, термогорнятко, ноутбук, ліки.

Речі з мого рюкзака: документи (синій гермомішок), водонепроникні штани (оранжевий гермомішок), Kindle, ліхтарик, ніж, кріплення для фотоапарату, зарядка, powerbank, пуховка, термогорнятко, ноутбук, ліки.

Для нас цей рюкзак має декілька призначень. В походах він виступає як додатковий “денний” рюкзак, який ми використовуємо для радіальних вилазок, акліматизаційних походів, зйомок світанків і заходів сонця. Тобто в усі ті моменти, коли з собою потрібно взяти трохи речей, але немає сенсу розвантажувати і перепаковувати основний похідний рюкзак.

Рюкзак ідеально підходить для радіальних вилазок.

Рюкзак ідеально підходить для радіальних вилазок.

Під час ходового дня від одного місця ночівлі до іншого, рюкзак Osprey Ultralight Stuff Pack знаходиться в складеному вигляді всередині основного великого рюкзака.

Акліматизаційний день на Памірі.

Акліматизаційний день на Памірі.

При виходах на нічну зйомку чи фотографування сходів/заходів сонця в рюкзак спокійно поміщається штатив, додатковий об’єктив, пуховка, перекус і ще різні дрібнички.

Друге призначення, в нашій річній поїздці він став основним міським рюкзаком.

Рюкзак хороший не тільки для гір, але й для міста.

Рюкзак хороший не тільки для гір, але й для міста.

Загалом, за цих півтори року, що ми є власниками двох рюкзаків Osprey Ultralight Stuff Pack ми користувались ними більше 300 днів!

На жаль, серед купи безумовних плюсів, в рюкзака також є один мінус – вони досить чуттєві до проколів.

Під час тривалої подорожі, напаковані рюкзаки доводиться часто ставити на землю, підлогу автобусів, продиратись через зарослі невідомих колючих дерев тощо. Так в наших Osprey з’явилось досить багато маленьких дірок. Ripstop майже рік запобігав серйозним розривам, але і він не зміг повністю врятувати рюкзаки, тож після 10 місяців щоденного використання, вони все таки здались і остаточно порвались в Китаї.

При нормальних умовах використання рюкзаки можуть спокійно пережити декілька сезонів. Тож по приїзду додому ми обов’язково плануємо купити нові Osprey Ultralight Stuff Pack.

Хто не знає, в Україні їх можна придбати в магазинах Горгани. До речі, перші рюкзаки нам попались трішки браковані і порвались десь за тиждень, але в магазині нам їх без питань поміняли на нові, які вже виявились значно стійкішими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *