Трек “Три перевали”. День 20. Гокіо – Гокіо Рі

Відстань: 3.6 км ↑600 м ↓600 м 
Складність: 2.5
Час: 3 год

25.11.2016. Нарешті вирішили трохи відпочити. Ну, як відпочити – прокинутись без будильника, поснідати не о 6 чи 7 ранку, нікуди не спішити і на захід сонця сходити на Гокіо Рі, пагорб висотою 5357 метрів прямо над Гокіо.

Озеро Дудх Покхарі або озеро Гокіо.

Озеро Дудх Покхарі або озеро Гокіо.

Без будильника все рівно прокинулись о 7 годині. Зранку в кімнаті було доволі прохолодно, тож вилазити з теплого спальника не було жодного бажання. Трохи почитав Kindle, але голод взяв своє, тож о 9 ми вже були в їдальні і замовляли пізній, як для Непалу, сніданок. Також ми хотіли поміняти кімнату на трохи кращу, з великим ліжком і краєвидом на озеро.

Шість, сім і навіть вісім тисяч метрів каміння, льоду і снігу і там уже Тибет.

Шість, сім і навіть вісім тисяч метрів каміння, льоду і снігу і там уже Тибет.

Поміняти кімнату вдалось, краєвид на озеро був як і обіцяли, а от велике ліжко виявилось двома окремими, які, як завжди, треба стягувати докупи. Трохи шаманства, обмінів матрасів і ми зробили для себе ідеальне місце для ночівлі.

Спішити сьогодні взагалі нікуди не хотілось, та й не було сенсу. Єдині плани аж на 2 годину дня – підйом на Гокіо Рі. То ж ми пішли в пекарню, замовили чаю і великий смачний шоколадний пончик. Кажуть, що це найвища пекарня в світі, так що achievement unlock.

Теплі денні години в місцевій пекарні з книжками, чаєм і солодким.

Теплі денні години в місцевій пекарні з книжками, чаєм і солодким.

В пекарні крім випічки, чаю і кави, можна почитати книжки і журнали, послухати лекцію про гірську хворобу, а також замовити вертоліт. Ціна за переліт з Гокіо в Луклу 15000 доларів за весь вертоліт, який може взяти на борт 4 людини.

Також вирішили по традиції пошукати локальну кафешку. Двічі обійшли Гокіо, видимих ознак такого місця не було, крім одного будинку без вивісок, але з типовою занавіскою на дверях. Вирішили зайти – може воно. І таки так, ми вгадали.

Замовили собі момо з м’ясом по 300 рупій і два чаї. Заодно розговорились з місцевим гідом. Жалівся, що в районі Евересту портерам приходиться чекати поки всі туристи пообідають і лише тоді вони можуть поїсти, що для портерів буває дуже важко. Тому вони часто обідають в таких от локальних кафешках, які є в усіх селах.

Також розказував, що в середньому портери, які працюють з туристами носять 30 кг вантажів, але в весняний сезон, коли є експедиції на Еверест, вони можуть нести подвійні, а то і потрійні норми.

Портери, які працюють для місцевих потреб, носять значно більше, оскільки в них оплата за вагу – 50 рупій/кг. Тому часто можна побачити портерів, які несуть і по 100 кг. Але в такому випадку дорога з Лукли в Намче їм займає 3 дні.

Також в туристичний сезон, дуже важко знайти місця в лоджіях, тож гідам з великими групами приходиться бронювати лоджії наперед і приходити в них до 12 години. Тому часто вони відправляють помічників зранку, щоб ті прийшли до 12 години в лоджію і підтвердили резервацію.

Що цікаво, більшість власників лоджій на кінець сезону і на зиму їдуть в свої доми в Катманду, а на місці залишають або помічників, або ж лоджії закривають на зиму.

Поки ми їли момошки і розмовляли з гідом прийшов чи точніше пройшов час виходити на Гокіо Рі.

Швидко забігли в лоджію, залишили лишні речі, перепакували рюкзаки, взяли все необхідне і почали підніматись.

Весь день були дуже сильні пориви вітру, тож ми трохи переймались, що буде важко чи навіть неможливо піднятись на гору. Але до 2 години, пориви стали трохи легші і не такі часті.

Підйом на Гокіо Рі починається майже з самого села зразу біля озера. Було доволі круто і стрімко, але стежка дуже очевидна. Вгору! Пориви вітру докучали несильно. Ішлось досить непогано і зовсім нехолодно, довелось навіть скинути фліску.

20161125-nepal_8353.jpg
Чо-Ойю - шоста найвища вершина в світі.

Чим вище піднімались тим кращі краєвиди навколо. Спочатку видно лише озеро і Гокіо на березі з мореною позаду і величною Чолацзе на фоні. Потім з’являється льодовик і інші гори. І раптом – відкривається краєвид на Нупцзе, Лхоцзе, Макалу і сам Еверест.

І знову Еверест, Нупцзе і Лхоцзе.

І знову Еверест, Нупцзе і Лхоцзе.

Саме звідси Еверест для мене виглядає найбільш велично. Видно наскільки він великий і високий порівняно з іншими горами.

З Гокіо Рі відкривається чудовий краєвид на Еверест.

З Гокіо Рі відкривається чудовий краєвид на Еверест.

До вершини дійшли за 1 год 45 хв. Якраз вчасно щоб насолодитись гарним заходом сонця і остаточно не замерзнути. До речі, з вершини Гокіо Рі також видно два перші озера і Чо-Ойю – ще один восьмитисячник, а також весь льодовик Нгозумпа.

Щасливі "ми" на вершині Гокіо Рі (5357 метрів).

Щасливі “ми” на вершині Гокіо Рі (5357 метрів).

Спустились значно швидше ніж піднялись.

На заході сонця Еверест виглядає особливо красиво.

На заході сонця Еверест виглядає особливо красиво.

Поки одні спускаються з Гокіо Рі, інші трекери лише піднімаються.

Поки одні спускаються з Гокіо Рі, інші трекери лише піднімаються.

Останні сонячні промені на вершинах найвищих гір.

Останні сонячні промені на вершинах найвищих гір.

Під кінець таки включили ліхтарик, але скоріше з престрахування ніж з реальної потреби.

Еверест, Нупцзе і Лхоцзе.

Еверест, Нупцзе і Лхоцзе.

Сьогодні відбулась ще одна визначна подія. Після того як прийшли в лоджію вдалось прийняти душ. І не просто в теплій воді, а в гарячій. Ну після довгих днів без – це було дуже круто і доречно.

Темніє в Гімалаях швидко. До села ми дійшли в темряві.

Темніє в Гімалаях швидко. До села ми дійшли в темряві.

Лоджія: Namaste Lodge

  • Ціна: Безплатно
  • Смачна їжа, гарна, тепла і затишна їдальня.
  • Оцінка: 4+
  • Телефон: +9779813999483, 9861518183 (gokyo.tenzi@gmail.com)

Витрати: 

Tibetan bread with jam - 420 Rs
Tuna omelet - 430 Rs
Milk tea (2 чашки) - 200 Rs

Black tea (2 чашки) - 200 Rs
Chocolate donut - 350 Rs

Buff momo (2 порції) - 600 Rs
Black tea (2 чашки) - 100 Rs

Pasta with tuna - 570 Rs
Spring roll with cheese - 490 Rs
Boiled water small pot - 250 Rs

Shower (2 людини) - 600 Rs

Сума: 4210 Rs (39.35$)
Карта маршрут Гокіо (Gokyo) - Гокіо Рі (Gokyo Ri) і графік перепаду висот. © gaiagps.com

Карта маршрут Гокіо (Gokyo) – Гокіо Рі (Gokyo Ri) і графік перепаду висот. © gaiagps.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *