Похід навколо Монблану. Все найцікавіше за тиждень.

Тижневий похід навколо Монблану – найвищої гори Альп. Починаючи з Шамоні (Франція) пройдемо шість перевалів, побуваємо в 3 країнах, і щодня насолоджуватимемось дуже різноманітними, але завжди неймовірними краєвидами.

За що ми любимо цю подорож?

 • прогулянки альпійськими луками, поміж гір, льодовиків і водоспадів
 • побуваємо одразу в 3 країнах – Франції, Італії і Швейцарії – і для цього нам навіть не доведеться діставати паспорт
 • повністю обійдемо масив Монблану – тому всі можливі ракурси на найвищу вершину Альп, доступні неальпіністам – наші
 • подолаємо 6 перевалів, з кожного з яких відкривається неймовірний краєвид
 • лише за тиждень наберемся вражень на рік наперед (і ще відпустка залишиться)
 • скуштуєм справжні французькі сири, посмакуєм італійським вином, та їстимо швейцарський шоколад з краєвидами на гори
 • відвідаєм долину Шамоні – мекку альпінізму та активних видів спорту (недаремно саме тут відбулись перші зимові Олімпійські ігри)
 • пройдемось по італійських/французьких/швейцарських селах і містечках, з їх неповторною красою і колоритом
 • подивимось як маленькі звірятка загортають шоколад у фольгу

Дата: 18 серпня – 27 серпня (виїзд в п’ятницю вечором, приїзд в неділю).

Кількість учасників: 7 осіб

Гід: Арсеній Чистяков

Програма походу

День 1. Знайомство.
🚌 Львів - зустрічаємся, пакуємся в автобус і вирушаєм в дорогу.

Зустрічаємся у Львові о 21:00, обмінюємся телефонами і контактами, закидаєм речі (і себе) в автобус і вирушаєм до Шамоні. Мандрівники поки щасливі і не підозрюють, що на них чекає

 

День 2. Галопом по Європах.
🚌 Польща-Німеччина-Австрія-Швейцарія-Франція - довга дорога, зате ввечері чекає вино, французькі сири і кемпінг.


Цілий день їдемо через Польщу, Німеччину і Швейцарію до Франції. Обідаємо в Штутгарті, купаємось в Женевському озері і під кінець дня селимось в кемпінгу в Шамоні. Розкладаєм намети, приймаємо душ з дороги, готуємо вечерю і востаннє переглядаєм, чи не взяли ніц зайвого (ще можна залишити). Вечеря, вино, спілкування з альпіністами і тихий час – завтра рано вставати.

День 3. Let the game begin!
Світанковий краєвид на Монблан, канатка, перехід перевалу Col de Tricot, льодовик Miage і перша перевірка на міцність.


Прокидаємся на світанку, милуємся ранішнім Монбланом, снідаєм, швидко збираємся і їдемо автобусом до Лез-Уж, звідки й починаєм трек навколо Монблану. Канаткою піднімаємось до Bellevue (1800 м), де їздять альпійські трамваї і виходимо на мальовничу лісову стежку, що веде до підніжжя льодовика Bionnassay. Через підвісний міст переходимо бурхливу річку – чи, точніше, водоспад – і починаємо підйом до нашого першого перевалу – Col de Tricot (2120 м).

З перевалу спускаємось стрімким серпантином до притулку Refuge de Miage. Робимо короткий привал, п’ємо чай/каву з фантастичним краєвидом на льодовик Miage і навколишні засніжені вершини. Невеличкий підйом до Refuge du Truc і затяжний чотирьохкілометровий спуск до мальовничого французького села Ле-Контамін і можна зробити невеличкий перепочинок на обід. Винагорода – свіжі багети, французькі сири і ковбаски.

Після поповнення сил під’їжджаємо автобусом кілька кілометрів нецікавої рівної лісової ділянки до стародавньої церкви Notre Dame de La Gorge, звідки починається пологий підйом по стародавній римській дорозі. Кам’яні мости, густі ліси і альпійські луки з стадами вгодованих корів і ми доходимо до стоянки в підніжжі скелястих гір.

↔️ 19 км ↗️ 1350 м ↘️ 1470 м

 

День 4. Гірські озера, сніжні перевали і вівці.
Озера Lacs Jovet, перевал Col du Bonhomme і спуск поміж вівчарів і їхніх отар до нашого кемпінгу в Les Chappieux.


День починаємо з радіальної вилазки до високогірних озер Lacs Jovet, які причаїлись в підніжжі Tête d’Enclave і Monts Jovets. По дорозі, зовсім зблизька, подивимось на кілька мальовничих водоспадів.

Після озера повертаємось на основну стежку і починаємо підйом на перевал Col du Bonhomme (2329 м), де ще зможемо посмакувати кавою перед довгим спуском до кемпінгу в Les Chappieux.

↔️ 14.7 км ↗️ 1160 м ↘️ 1300 м

 

День 5. На Італію.
Перевал Col de la Seigne і перехід в Італію - через закинене містечко, ідилічні болота та льодовикові озера спускаємось в долину Val Veny і під'їжджаємо в один з найкращих кемпінгів в підніжжі Монблану.


Для економії сил і часу ми під’їжджаємо до маленького фермерського поселення Ville des Glaciers, звідки почнемо підйом на перевал Col de la Seigne. Дорогою уважно дивимось, чи немає пухнастих маленьких звіряток – альпійських бабаків. За перевалом – Італія.

Сьогодні побачимо ще два льодовики: Lex Blanche і del Miage (який ми вже бачили в другий день) і льодовикове озеро Lago del Miage, яке заховалось посеред моренного валу.

Ще трохи зусиль і ми в долині Val Veny, звідки автобусом під’їдемо до місця сьогоднішньої ночівлі – кемпінг La Sorgente.

↔️ 16.4 км ↗️ 970 м ↘️ 1100 м

День 6. Сири, молочні коктелі і Швейцарія.
Зранку проходимо через італійське містечко Курмайор, де можна поповнити запаси, переходимо через перевал Grand Col Ferret в Швейцарію і ночуємо в кемпінгу неподалік від гірського озера Шампекс.


Заїжджаємо в містечко Курмайор і в супермаркеті докупляємо необхідні продукти на наступні дні треку. В місцевих формаджеріях, фокачеріях і гелатеріях заправляємось необхідними калоріями і автобусом вирушаємо в долину Val Ferret, звідки почнеться піша частина дня до перевалу Grand Col Ferret (2490 м) між Італією і Швейцарією.

Мальовничою дорогою, ухиляючись від велосипедистів, що полюбляють тут з’їжджати, піднімаємось до притулку Rifugio Elena. Маленький привал і фантастичний краєвид на льодовик Pre de Bar. На жаль, за останніх 20 років льодова частина зменшилась в кілька разів.

Після довгого підйому, ми, нарешті, доходимо до кордону між Італією і Швейцарією – перевал Grand Col Ferret. Попереду Швейцарія і довгий, але дуже приємний пологий спуск через альпійські луки до села Ferret. Дорогою ми завітаємо на молочну ферму, де посмакуємо коктелем з свіжого швейцарського молока.

В селі Ferret знову сідаємо на автобус і вже через годину опиняємось в курортному швейцарському містечку Шампекс, яке причаїлось на березі озера. Ночуємо в кемпінгу неподалік.

↔️ 14.2 км ↗️ 1170 м ↘️ 1230 м

День 7. Найвищий перевал походу.
Підйом на перевал Fenetre d’Arpette (2665 м) - найвищу точку походу. І дуже-дуже-дуже довгий спуск в Тріент вздовж льодовика.


Найважчий день походу – хоч ми пройдемо всього 11 км, але нам потрібно набрати 1100 метрів і спуститись на 1400 метрів. Три години підйому через ліс і камені – і ми на перевалі Fenetre d’Arpette (2665 м). Звідси в хорошу безхмарну погоду можна побачити Матерхорн і Монте Розу – найвищу гору Швейцарії, і льодовики Glacier des Trient і Glacier des Grands. На жаль, за останні роки ці льодовики також втратили значну частину своєї маси.

Після перевалу на нас чекає ще одне випробування – стрімкий спуск на 1400 метрів в долину. Добре, що хоч постійно можна милуватись льодовиком зліва від нас. На ніч зупиняємось в кемпінгу біля симпатичного швейцарського села Trient.

↔️ 11.0 км ↗️ 1160 м ↘️ 1460 м

День 8. Монблан, Франція і вино.
І знову перехід кордону через перевал - цього разу вертаємось в Францію через перевал Col de Balme, з неймовірним краєвидом на Монблан.


Сьогодні повертаємось у Францію. Але для цього нам треба подолати ще один перевал – Col de Balme (2200 м). Підйом на перевал починається відразу від нашого кемпінгу і серпантинить спочатку через густий ліс і далі через зарослі родондендронів. Вже традиційно з перевалу відкривається чудова панорама. Але цього разу це будуть одні з найгарніших краєвидів за весь похід. Перед нами уся долина Шамоні, над якою височіє Монблан з однієї сторони і Еґій-Верт з іншої.

Привал, обід і спуск в долину Шамоні до селища Tre-le-champ, де ми зупинимось на ночівлю в кемпінгу. Цивілізація уже зовсім близько, тож на вечерю у нас будуть свіжі французькі багети, сири і необмежена кількість чудового вина.

↔️ 12.8 км ↗️ 1080 м ↘️ 1050 м

День 9. We did it!
Останній день походу, озеро Lac Blanc і прощання з Монбланом та долиною Шамоні.


Хоч останній день походу буде легшим за більшість попередніх, але й одним з найгарніших за цей тиждень.

Зранку залишаємо речі в кемпінгу і піднімаємось на хребет, який іде паралельно до масиву Монблан і доходимо до озера Lac Blanc, у дзеркальних водах якого відображаються усі навколишні гори.

В обід спускаємось в Шамоні і йдемо святкувати закінчення треку. Бажаючі можуть піднятись на канатній дорозі на гору Aiguille du Midi (3842 м), звідки зовсім зблизька можна помилуватись Монбланом.

Також в Шамоні можна купити туристичне спорядження різних відомих фірм, з доволі непоганими знижками. Після святкування/спуску з гори/закупів збираємся, рахуємся і автобусом вертаємось додому.

↔️ 14.2 км ↗️ 1410 м ↘️ 1680 м

День 10. Повернення.
🚌 І знову довга дорога. Втомлені, але щасливі відпочиваємо, спимо і ділимося враженнями. До ночі повертаємось до Львова.


День дороги – останнє випробовування в цій недовгій, але дуже насиченій мандрівці. Ми проїжджатимемо через Швейцарію, Австрію, Німеччину і Польщу. У Львові будемо пізно ввечері.

Ціна: 590€

Ціна включає:

 • послуги гіда і фотографа
 • автобус Львів-Шамоні-Львів
 • проживання в кемпінгах
 • канатна дорога до Bellevue
 • трьохразове похідне харчування
 • переїзд на автобусах в Франції, Італії і Швейцарії
 • групова аптечка
 • групове спорядження (кухня, газові балони)

Ціна не включає:

 • страховка (потрібно обов’язково оформити заздалегідь)
 • додаткове харчування в рефюджі, кафе і ресторанах
 • особисті витрати

Є питання?

Дзвоніть: 096-781-65-37
Пишіть: achystyakov@gmail.com
Фейсбучте: achystyakov

Приєднатись!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *