Трек “Три перевали”. День 25. Лукла – Катманду

От і настав наш останній день, уже не трекінговий, а просто останній. Як вже розказували, ми довго не могли вирішити, що ж робити далі: спускатись до Салері ще три з лишнім дні, брати джип і ще цілий день добиратись до Катманду, чи вибрати швидший варіант і за 30 хв долетіти з Лукли в столицю.

Трафік на дорогах.

Трафік на дорогах.

Оскільки часу в Непалі виявилось не так багато як би того хотілось (ага, два місяці нам мало), то ми вирішили все таки зекономити чотири дні і потратити 160 доларів на переліт з Лукли в Катманду. Заодно цікава атракція пролетіти майже на висоті пташиного польоту над місцями, де ми вже були, подивитись на рисові тераси і міста з повітря і при цьому з гордістю сказати: “Так, ми все таки літали з того, найнебезпечнішого аеропорту в світі”.

Перший рейс запізнився всього лиш на годину.

Перший рейс запізнився всього лиш на годину.

Зранку дочка власника лоджі ще перед сніданком принесла нам квитки і пообіцяла відвести в аеропорт, показати що де і як. Тож ми неспішно поснідали, взяли рюкзаки і потьопали в термінал, який знаходився від нас за якихось 5 хвилин.

Вилетіти мали в 8 ранку, десь так 4 чи то 5 рейсом. В аеропорт прийшли трохи заздалегідь, поклали багаж, де нам сказали, взяли квиток, попрощались з дочкою власника лоджі і почали чекати.

Багажне відділення в носовій частині літака.

Багажне відділення в носовій частині літака.

О 8 годині ми не вилетіли. На цей час не прилетів навіть перший літак з Катманду. Тож ми чекали. Нарешті приземлився перший літак, швидко вигрузив пасажирів, забрав нових і полетів далі.

Наша пташка.

Наша пташка.

Після цього, літаки почали прилітати значно частіше. На аеродромі з’явились маленькі затори.

Трафік на дорогах.

Трафік на дорогах.

Треба сказати, що аеропорт Лукли дуже домашній. Тут можна спокійно вийти на взлітну смугу, поговорити з працівниками, пофоткати як працівники розносять каву пілотам.

Доставка кави.

Доставка кави.

Десь о 10 прилетів наш літак. П’ять хвилин і ми вже всередині, їмо льодяники, які нам роздала стюардеса, дивимось на пілотів через привідчинені дверцята і чекаємо вильоту.

Двері до кабіни пілотів ніхто не закриває.

Двері до кабіни пілотів ніхто не закриває.

Три, два, один і наш літак уже в повітрі. Зліва гори, справа гори, під нами рисові тераси. Ми пролітаємо над уже знайомими місцями. Ось там здається Джунбесі, о, а то точно перевал Ламджура Ла і Гоям прямо перед ним. Як то давно було! З Гояму ми йшли 4 дні, а долетіли сюди за якихось 5 хвилин.

Перевал Ламджура Ла і зліва село Гоям. Летіли 5 хв, ішли 4 дні.

Перевал Ламджура Ла і зліва село Гоям. Летіли 5 хв, ішли 4 дні.

Далі уже незнайомі місця, ще більше рисових терас і гір.

Непальські рисові тераси.

Непальські рисові тераси.

Весь політ зайняв у нас всього лиш 30 хв. Дорога, на яку ми перед тим потратили аж сім днів – день в автобусі і шість днів ходу, зараз стиснулась до якихось 1800 секунд в небі.

Катманду

Катманду.

Катманду зустрів нас спекою, сонцем, пилюкою, шумом вулиць і різноманіттям запахів.

Наш літак. Долетіли.

Наш літак. Долетіли.

Ось і все. Наш 26 денний трекінг в Гімалаях закінчився.

Витрати: 

Buff momo with soup - 250 Rs
Potato Pancake - 180 Rs
Salt Butter tea - 60 Rs
Black tea - 35 Rs

Flight Lukla-Kathmandu - 34800 Rs

Сума: 35325 Rs (330.12 $)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *